Budniok Technika > Kategorie produktów > Systemy uziomowe > Uziemienia prefabrykowane

Uzupełnienie naszej oferty stanowią uziemienia kształtownikowe i płytowe. Ze względu na swoją specyfikę są idealnym rozwiązaniem na uziomy tymczasowe i robocze w miejscach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania. Proponowane Państwu rozwiązania zostały dobrane tak, aby były całkowicie poprawne technicznie i spełniały swoje zadania przez założony okres czasu.

Poniżej przedstawiamy ofertę uziomów kształtownikowych podzieloną wg zastosowanego profilu oraz wykonywane wg wytycznych zamawiającego uziomy płytowe.

Uziemienia kształtownikowe

Uziemienia kształtownikowe o przekroju “T” lub “X” stosowane są najczęściej jako uziomy tymczasowe lub jako uziemienia robocze w miejscach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania lub w rozwiązaniach indywidualnych – w ziemiach o niskiej rezystancji wtedy, gdy wykonawca nie dysponuje dodatkowym sprzętem (do pogrążanie uziemienia używa się tylko młota ręcznego).

[Fot.1a i 1b] Fragmenty uziomu kształtownikowego – grot i wbudowane złącze.

Uziemienia kształtownikowe cechują się bardzo dużą powierzchnią uziomu (przy uziomie typu “X” jest to powierzchnia odpowiadająca czterokrotnie dłuższemu uziomowi o średnicy 16mm!). Są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo i posiadają wbudowane złącze krzyżowe do połączenia bednarki.

Nazwa Wymiary
poprzeczne
[mm]
Długość
[m]
Symbol
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 1,0 ZT10T
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 1,5 ZT15T
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 2,0 ZT20T
Uziom “X” 25×3/25×3/25×3/25×3 1,0 ZT10X
Uziom “X” 25×3/25×3/25×3/25×3 1,5 ZT15X
Uziom “X” 25×3/25×3/25×3/25×3 2,0 ZT20X

Uziemienia płytowe

Uziemienia takie stosowane są często jako uziemienia tymczasowe lub uziemienia robocze w gruntach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania.

Uziemienia płytowe wykonywane są wg zaleceń zamawiającego. Najczęściej jest to płyta stalowa, cynkowana ogniowo o wymiarach 100 x 50 lub 100 x 100 cm z wbudowanym złączem krzyżowym lub przytwierdzonym odcinkiem bednarki stalowej cynkowanej, o długości 2-4 m.

[Fot.2] Fragmenty uziomu płytowego.

Miedziane płyty, kratownice, maty, siatki i siatki ekranujące sygnał odniesienia (SRG)

W naszej ofercie znajdują się również prefabrykowane uziemienia miedziane w postaci płyt, kratownic, mat, siatek i siatek ekranujących sygnał odniesienia (signal reference gird). Elementy wykonywane są każdorazowo wg wytycznych zamawiającego.

[Fot.3] Fragmenty uziomu kratowego.

Inne

Na zlecenie wykonujemy również uziemienia wg projektów klienta lub są projektowane przez nas, aby spełnić oczekiwania klienta, projektanta, przepisów, a także norm.

Powrót

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!