Budniok Technika > Kategorie produktów > Systemy uziomowe > Uziemienia prefabrykowane

Uzupełnienie naszej oferty stanowią uziemienia kształtownikowe i płytowe. Ze względu na swoją specyfikę są idealnym rozwiązaniem na uziomy tymczasowe i robocze w miejscach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania. Proponowane Państwu rozwiązania zostały dobrane tak, aby były całkowicie poprawne technicznie i spełniały swoje zadania przez założony okres czasu.

Poniżej przedstawiamy ofertę uziomów kształtownikowych podzieloną wg zastosowanego profilu oraz wykonywane wg wytycznych zamawiającego uziomy płytowe.

Uziemienia kształtownikowe

Uziemienia kształtownikowe o przekroju “T” lub “X” stosowane są najczęściej jako uziomy tymczasowe lub jako uziemienia robocze w miejscach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania lub w rozwiązaniach indywidualnych – w ziemiach o niskiej rezystancji wtedy, gdy wykonawca nie dysponuje dodatkowym sprzętem (do pogrążanie uziemienia używa się tylko młota ręcznego).

Fragmenty uziomu kształtownikowego - grot i wbudowane złącze

Uziemienia kształtownikowe cechują się bardzo dużą powierzchnią uziomu (przy uziomie typu “X” jest to powierzchnia odpowiadająca czterokrotnie dłuższemu uziomowi o średnicy 16mm!). Są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo i posiadają wbudowane złącze krzyżowe do połączenia bednarki.

Nazwa

Wymiary
poprzeczne
[mm]

Długość
[m]

Symbol

Uziom “T”

15×4/30×4/15×4

1,0

ZT10T

1,5

ZT15T

2,0

ZT20T

Uziom “X”

25×3/25×3/25×3/25×3

1,0

ZT10X

1,5

ZT15X

2,0

ZT20X

Uziemienia płytowe

Uziemienia takie stosowane są często jako uziemienia tymczasowe lub uziemienia robocze w gruntach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania.

Uziemienia płytowe wykonywane są wg zaleceń zamawiającego. Najczęściej jest to płyta stalowa, cynkowana ogniowo o wymiarach 100 x 50 lub 100 x 100 cm z wbudowanym złączem krzyżowym lub przytwierdzonym odcinkiem bednarki stalowej cynkowanej, o długości 2-4 m.

Fragmenty uziomu płytowego

Miedziane płyty, kratownice, maty, siatki i siatki ekranujące sygnał odniesienia (SRG)

W naszej ofercie znajdują się również prefabrykowane uziemienia miedziane w postaci płyt, kratownic, mat, siatek i siatek ekranujących sygnał odniesienia (signal reference gird). Elementy wykonywane są każdorazowo wg wytycznych zamawiającego.

Fragmenty uziomu kratowego

Inne

Na zlecenie wykonujemy również uziemienia wg projektów klienta lub są projektowane przez nas, aby spełnić oczekiwania klienta, projektanta, przepisów, a także norm.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem dotyczącym produktu dostępnym w dziale PLIKI DO POBRANIA.

Powrót

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!