Budniok Technika > Kategorie produktów > Instalacje odgromowe

Instalacje odgromowe, czyli urządzenie mające na celu przechwycenie wyładowania atmosferycznego i bezpieczne odprowadzenie prądu piorunowego do ziemi, to jedna z kluczowych części naszej oferty.  

Cechą wyróżniającą naszą ofertę na polskim rynku jest jakość i trwałość, zdecydowanie przewyższająca większość innych Polskich Producentów. Rozwiązania bazowe to złączki i uchwyty ze stali cynkowanej ogniowo, a rozwiązania premium – nierdzewne i miedziane. W zakresie drutów odgromowych poza klasycznym drutem cynkowanym gorąco polecamy drut ze stopu aluminium AlMgSi (również w wersji w polwinicie), który nie tylko jest kilkukrotnie bardziej trwały, ale również zdecydowanie łatwiejszy w montażu z uwagi na ponad trzykrotnie niższą wagę. 

Z zakresu rozwiązań zaawansowanych oferujemy izolowane zwody niskoimpednancyjne, zwody pasywne nowej generacji Dynsfera (Dynasphere) – Systemy 3000 od Erico, a także maszty odgromowe, w tym kompozytowe do 23 m wysokości, systemu ostrzegania burzowego i akcesoria takie jak oznaczenia zwodów, czy liczniki wyładowań. 

Nasze rozwiązania mogą być zastosowane na wielu typach obiektów, począwszy od domów jednorodzinnych poprzez budownictwo wielorodzinne, zabytki i obiekty sakralne, obiekty kubaturowe o różnych zastosowaniach po obiekty przemysłowe i specjalne, takie jak wieże telekomunikacyjne, lotniska, radary, mosty, porty morskie czy inne. Elementy specjalne produkujemy również na zamówienie. 

Na ofertę produktową składają się 

  • Tradycyjne instalacje piorunochronne 
  • System 3000 – Dynsafera – pasywny system nowej generacji 
  • Drut odgromowy 
  • Zwody izolowane (niskoimpedancyjne) 
  • Maszty odgromowe 
  • Previstorm – System Ostrzegania Burzowego  
Powrót

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!